DEĞİŞEN BE(Y)NİM

Sinan Canan’ın “Değişen Be(y)nim” isimli eseri Tüyap Kitap Fuarı bünyesinde okurlarıyla buluşuyor.

 Türkiye’nin en popüler, en eğlenceli bilim insanlarında biri olan Sinan Canan Değişen Be(y)nim isimli eseriyle okurlarına “hayat”ı sinirbilimiyle anlatıyor.

Tuti Kitap’tan çıkan Değişen Be(y)nim isimli çalışmasında Sinan Canan, beyine dair akla gelebilecek birçok soruyu sinirbilimlerinin ışığında kolay okunup anlaşılacak bir şekilde ele alıyor. Yazar önemli gördüğü konuları günlük hayatı ilgilendirecek bir çerçeveleme içinde okuyucuya ulaştırıyor. Kolay okunan ve kolay anlaşılan bu bilim kitabı standart bir bilim veya beyin kitabı değil. Daha ziyade, bu kitap, bir beyin bilimcisi ve beyin anlatıcısının sevdiği konularda okuyucularıyla hasbıhali gibi duruyor.

Sinan Canan, Değişen Be(y)nim isimli çalışmasını şu cümleler ile özetliyor; “beyni olan herkesi, beynini hayatında daha verimli kullanmak isteyen herkesi ilgilendirebilecek konuları öne çıkartmaya gayret ettiğim bir çalışma oldu bu kitap.

On bölümden oluşan kitap sıralı ve didaktik bir tarzda planlanmamakla birlikte okuyucuya günlük hayat içinde yer alabilecek konularıyla bir metin sunuyor. Okur Değişen Be(y)nim isimli bu çalışmada hem sinir sistemi hem de insan psikolojisiyle hem de çeşitli sinir sistemi bozukluklarıyla ilgili temel bilgilerle karşılaşıyor. Kitabın son bölümünde Sinan Canan insanı “insan” yapan özelliklerin sinirbilimsel açıklamalarını yapıyor.


Tweets

Facebook

Adres

TutiKitap bir Nefesyayınevi markasıdır

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@tuti.com.tr+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92