197 GÜN

Sultan Tarlacı, bir dönem ülke gündemini işgal eden, kitleleri televizyona kitleyen haberden esinlenerek hazırlanmış olduğu 197 Gün adlı polisiye gerilim romanını Tuti Kitap okurlarına sunuyor. Parapsikoloji, durugörü, psişik güçler gibi konulara meraklı olanlar için soluksuz okuyacakları bir roman olan 197 Gün, korkunç bir cinayet ile başlıyor. Kitap, işlenen cinayetin ardından gelişen olaylar silsilesinde parapsikolojiye merkalı bir nörolog, psişik yeteneği bulunan matematik öğretmeni, cinayet masası dedektifi komiserin yaşadıklarını konu alıyor.

Doç. Dr. Sultan Tarlacı Beyin Omurilik ve Kas hastalıkları uzmanı olmasına rağmen, temel ilgi alanı insandaki “bilinç” konusudur. Bilinci anlamanın en iyi yolunun kuantum fiziği olduğunu düşünen Tarlacı, her ikisini bir arada ele alan yeni bir bilim dalının (NöroKuantoloji) isim babası ve kurucusu olmuştur. Kuantum fiziği, sinir bilimi ve parapsikolojiyi aynı kazanda kaynatıp özünü bulmakla uğraşırken İbn-i Arabi’nin Sufi mistizmine denk gelmiştir. Bilimin parapsikoloji konusunda görünmez sansürünü aşmanın zor olduğuna inanmakla birlikte gene de bilincin kafatası dışına uzandığı düşünmektedir. Ölümden sonra bir yerlerde bilincin var olmaya devam ettiği ve insandaki bazı duyuların zaman-mekan sınırına tabi olmadığı konusunda okumakta, öğrenmekte, yazmakta ve konuşmaktadır.

Tarlacı, yapmış olduğu çalışmaların doğrultusunda, akıcı kurgusu, ikna edici bilimsel zemini, ilgi çekici dinî ve parapsikolojik yaklaşımlarıyla polisiye romanlar içinde türünün tek örneği olan 197 Gün ile okuyucuya elinden bırakmadan okumak isteyeceği, soluksuz bir hikaye sunuyor.

 


Tweets

Facebook

20 hours ago

Tuti Kitap

"​Muhatap, sanata muhtaçtır. Susuz kalmış insanın bir pınara hasret çekmesi gibi sanat eserini bekler."

#aslındabirsanatvar
#sadettinökten
#tutikitap

#sanat #birey #toplum #medeniyet #kültür #kitap #kitapsever #kitapkurdu #kitaplar #kitaplık #kitapaşkı #kitapsözleri #kitapoku #kitapayracı #okuma
...

View on Facebook

2 days ago

Tuti Kitap

“Durduğunuz an ancak farkına varırsınız esasta ne yaptığınızın. Suyun akmakta olduğunu fark edersiniz. Sesini duyar, serinliğini hissedersiniz.”

#kaşif
#mümineyıldız
#tutikitap

#incehayat #tasavvuf #edebiyat #edebiyatkulübü #kitap #kitapaşkı #kitapsever #kitapsözleri #kitapoku #kitaplik #kitapokuyorum #kitapayracı #aşkla #kitapokumak #okuma #sevgi #aşk #su #salı #iyiakşamlar
...

View on Facebook

Adres

TutiKitap bir Nefesyayınevi markasıdır

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@tuti.com.tr+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92