Etiket fiyatı 15.00

Zulme Karşı Gandhi

Norman Finkelstein bizleri şaşırtacak birçok bilgiyi paylaştığı bu küçük kitapla, Gandhi’nin şiddetsiz direniş öğretisinin özüne iniyor.

Siparişleriniz için siparis@tutikitap.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kitapyurdu'ndan indirimli satın almak için tıklayın!


Kitap Açıklaması

“Birçoğumuz Gandhi’nin kim olduğunu ve hangi değerleri temsil ettiğini bildiğimizi iddia ederiz. Asıl gerçek ise bildiğimizden çok daha farklı ve önemli… Norman bu çarpıcı eserini bana verdiğinde söylediği gibi, bir oturuşta okunabilen, su gibi akan bir kitap bu. Amaçları için yaşayanların ihtiyaç hissettiği hakiki ve samimi cesareti ele alan temel bir kitap.” Julian Assange

Gandhi, açgözlü %1’e karşı güçsüz %99’u örgütlemeye hayatını adamış siyasi bir önderdi. Şiddetsizlik için gereken cesaretin, şiddete sebep olan cesaretten daha kuvvetli ve esaslı olduğuna inanıyordu. O, pasif-korkak bir barışsever değildi. Korkaklıktan nefret ederdi ve hakları yenen, saldırıya uğrayan kişilerin ahlâklı ve erdemli bir karşı duruş göstermeleri gerektiğine inanıyordu.

Artık yeni yaşam biçimlerini tasavvur eden ve deneyimleyen bir nesil var. Gandhi’nin hayat deneyimi ve düşünceleri bu nesil için bulunmaz bir hazinedir. O, yeni bir dünyanın ancak şiddetsiz bir yaklaşımla kurulabileceğine derinden inanıyordu.

Norman Finkelstein bizleri şaşırtacak birçok bilgiyi paylaştığı bu küçük kitapla, Gandhi’nin şiddetsiz direniş öğretisinin özüne iniyor.

 

Basın Yansımaları

kitap detayı

  • İlk Baskı Tarihi : Ağustos 2016
  • ISBN : 9786059218184
  • Dil : TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı : 110
  • Cilt Tipi : Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi : Kitap Kağıdı
  • Boyut : 13.5 x 21 cm

Yazar hakkında

Norman Finkelstein, Prof. Dr.

Norman Finkelstein, Prof. Dr.
Amerikalı siyaset bilimci, yazar ve aynı zamanda aktivist olan Norman G. Finkelstein, 8 Aralık 1953’te doğmuştur. Kendisini ‘adli âlim’ olarak tanımlayan Finkelstein, ‘İsrail’in ger...

Tweets

Facebook

20 hours ago

Tuti Kitap

#Repost @mysonsmybooks 'a teşekkür ederiz... "📚Yunan Mitolojisi / Joe LEE ( Yeni Başlayanlar İçin ) Ölümsüzlük havuzundaki haydutların, zorbaların ve kahramanların ölümlülerle olan hikayelerini anlatır. Eser, bu ölümsüzlük kavramının global kültüre ve düşünce sistemine olan etkisini Roma'dan Shakespear'e, Nietzsche'den jendi zamanımıza her çağ için karşılaştırmalı olarak incelemektedir.
Hermes'in kanatlı sandaletlerine tutunarak, Pegasus'a eyer vurarak yahut en yakındaki yarı kadın yarı kuş canavarları yakalayarak(gözlerinizi kapalı tutmayı unutmayın) hayatınızın en eğlenceli yolculuğu sizi bekliyor.
Haydi o zaman! Dünyanın kadim ve çarpıcı hikayelerine kanat açalım." #yunanmitolojisi
#JoeLee
#tutikitap
#yenibaşlayanlariçin #mitoloji #yunan #yeni #yenikitap #kitap #oku #kitaplık #kitapkurdu #tavsiyekitap #kitapsever #kitapsözleri #kitapoku
...

View on Facebook

2 days ago

Tuti Kitap

Prof. Dr. Sinan Canan ve Azize Sahin, çocuklar için hazırladıkları yeni kitapları "Kendimi Keşfediyorum"u siz değerli kitapkurtları için imzaladı! Satın almak için:

bit.ly/2vnlvRo

#kendimikeşfediyorum Kitapyurdu.com
#sinancanan #azizeşahin #gençtuti
#çocuk #kitap #aile #oku #egzersiz
...

View on Facebook

Adres

TutiKitap bir Nefesyayınevi markasıdır

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@tuti.com.tr+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92