Kadir Demircan, Doç. Dr.

Biyografi

1972 yılında Kütahya’da doğdu. Şaphane Lisesi’ni dönem birincisi olarak bitirdikten sonra 1994’te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümü’nden mezun oldu. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde master eğitimini tamamladı. Okayama Üniversitesi Tıp Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Biyokimya Bölümü’nde ADAM genleri üzerine doktora ve post-doktora çalışmalarını tamamladı. Yaklaşık 10 yıl kaldığı Japonya’dan dönerek YÖK tarafından Tıbbi Genetik Doçenti unvanını aldı. Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı’nda Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığı ve TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi’nde Yayın Kurulu Üyeliği yaptı. Tıp Fakültesi dışında Hukuk Fakültelerinde kriminalistik dersleri veren Demircan’ın birçok uluslararası yayın ve ödülü olup, halen Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde (Ankara) Anabilim Dalı Başkanı olarak çalışmaktadır. Meslekî faaliyetlerinin yanı sıra serbest yazarlık yapmakta, Bilim ve Teknik Dergisi Yayın Kurulu Üyeliği zamanında başladığı “Bilim Söyleşileri” programlarına bilim elçisi olarak devam etmektedir. İngilizce ve Japonca bilen Demircan, TÜBİTAK yayınlarından çıkan “Bilimi Kullan, Olay Yeri İnceleme Uzmanı Ol” ve “Adli Tıp” adlı kitaplara bilimsel danışmanlık yapmıştır. Demircan, ayrıca dünyanın en prestijli ödüllerinden olan “Ten Outstanding Young Persons of the World” programının Türkiye finalleri olan TOYP-Türkiye’nin On Başarılı Genci projesinde “Bilimsel Önderlik/Kişisel Başarı” kategorisinde aday gösterildi. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Yayınları

Tweets

Facebook

Antoine de Saint-Exupéry, eserinde bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını anlatıyor. Uzman Psikolog Merve Otçeken ise Küçük Prensi Okuma Rehberi’nde yetişkinleri kendi özlerini sorgulamaya teşvik ediyor.
#küçükprens
#merveotçekenakın
#antoniedesaintexupery
#tutikitap

#kitap #psikoloji #psikolog #tüyapkitapfuarı #kitapfuarı
...

View on Facebook

#Repost @okurveizler 'e teşekkür ederiz...
・・・
KİTAP:EMİN IŞIK~KİME KULSUN

Hepimiz Allah’a kulluk için yaratıldık ama kimimiz kulluğa devam ederken kimimiz de yoldan çıktı. Halbuki kulluk; bizim yaratılış gayemizdir,temel görevimizdir.

Biliyoruz ki nefsimize kulluğumuz tam olursa Yaratan’a kulluğumuz yarım olur. İçimizdeki nefsânî isteklerden kurtulmanın tek yolu ise sadece O’na (c.c) kul olmaktır.Sadece O'na kul olabilmek duasıyla... #kimekulsun
#eminışık
#tutikitap

#kitap #oku #tasavvuf #neokuyorum #kul #kitapağacı #insan #hayat #okumak #iyiakşamlar
...

View on Facebook

Adres

TutiKitap bir Nefesyayınevi markasıdır

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@tuti.com.tr+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92