Etiket fiyatı 11.00

Zulme Karşı Gandhi

Norman Finkelstein bizleri şaşırtacak birçok bilgiyi paylaştığı bu küçük kitapla, Gandhi’nin şiddetsiz direniş öğretisinin özüne iniyor.

Kitapyurdu'ndan indirimli satın almak için tıklayın!


Kitap Açıklaması

“Birçoğumuz Gandhi’nin kim olduğunu ve hangi değerleri temsil ettiğini bildiğimizi iddia ederiz. Asıl gerçek ise bildiğimizden çok daha farklı ve önemli… Norman bu çarpıcı eserini bana verdiğinde söylediği gibi, bir oturuşta okunabilen, su gibi akan bir kitap bu. Amaçları için yaşayanların ihtiyaç hissettiği hakiki ve samimi cesareti ele alan temel bir kitap.” Julian Assange

Gandhi, açgözlü %1’e karşı güçsüz %99’u örgütlemeye hayatını adamış siyasi bir önderdi. Şiddetsizlik için gereken cesaretin, şiddete sebep olan cesaretten daha kuvvetli ve esaslı olduğuna inanıyordu. O, pasif-korkak bir barışsever değildi. Korkaklıktan nefret ederdi ve hakları yenen, saldırıya uğrayan kişilerin ahlâklı ve erdemli bir karşı duruş göstermeleri gerektiğine inanıyordu.

Artık yeni yaşam biçimlerini tasavvur eden ve deneyimleyen bir nesil var. Gandhi’nin hayat deneyimi ve düşünceleri bu nesil için bulunmaz bir hazinedir. O, yeni bir dünyanın ancak şiddetsiz bir yaklaşımla kurulabileceğine derinden inanıyordu.

Norman Finkelstein bizleri şaşırtacak birçok bilgiyi paylaştığı bu küçük kitapla, Gandhi’nin şiddetsiz direniş öğretisinin özüne iniyor.

 

Basın Yansımaları

kitap detayı

  • İlk Baskı Tarihi : Ağustos 2016
  • ISBN : 9786059218184
  • Dil : TÜRKÇE
  • Sayfa Sayısı : 110
  • Cilt Tipi : Karton Kapak
  • Kağıt Cinsi : Kitap Kağıdı
  • Boyut : 13.5 x 21 cm

Yazar hakkında

Norman Finkelstein, Prof. Dr.

Norman Finkelstein, Prof. Dr.
Amerikalı siyaset bilimci, yazar ve aynı zamanda aktivist olan Norman G. Finkelstein, 8 Aralık 1953’te doğmuştur. Kendisini ‘adli âlim’ olarak tanımlayan Finkelstein, ‘İsrail’in ger...

Tweets

Facebook

Antoine de Saint-Exupéry, eserinde bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını anlatıyor. Uzman Psikolog Merve Otçeken ise Küçük Prensi Okuma Rehberi’nde yetişkinleri kendi özlerini sorgulamaya teşvik ediyor.
#küçükprens
#merveotçekenakın
#antoniedesaintexupery
#tutikitap

#kitap #psikoloji #psikolog #tüyapkitapfuarı #kitapfuarı
...

View on Facebook

#Repost @okurveizler 'e teşekkür ederiz...
・・・
KİTAP:EMİN IŞIK~KİME KULSUN

Hepimiz Allah’a kulluk için yaratıldık ama kimimiz kulluğa devam ederken kimimiz de yoldan çıktı. Halbuki kulluk; bizim yaratılış gayemizdir,temel görevimizdir.

Biliyoruz ki nefsimize kulluğumuz tam olursa Yaratan’a kulluğumuz yarım olur. İçimizdeki nefsânî isteklerden kurtulmanın tek yolu ise sadece O’na (c.c) kul olmaktır.Sadece O'na kul olabilmek duasıyla... #kimekulsun
#eminışık
#tutikitap

#kitap #oku #tasavvuf #neokuyorum #kul #kitapağacı #insan #hayat #okumak #iyiakşamlar
...

View on Facebook

Adres

TutiKitap bir Nefesyayınevi markasıdır

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@tuti.com.tr+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92