Özel “DOST” İslam’a Hizmet Ödülleri sahiplerini buluyor…

Özel "DOST" İslam'a Hizmet Ödülleri sahiplerini buluyor...

“Özel” “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri 25 Aralık Cuma akşamı http://kerimvakfi.org/pg/canli-yayin sayfasından CANLI yayınlanacaktır.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (s.a.s.) doğumunun yıldönümünü ve herkesi tevhid bayrağı altında toplayan sevgisini idrak etmek gayesiyle her yıl verilmekte olan “Dost” İslâm’a Hizmet Ödülleri, ikinci bir mevlid kandilinin idrak edildiği 2015 yılının bir hususiyeti olarak, “Özel” “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri adı altında 25 Aralık’ta sahiplerine takdim ediliyor. “Cân-ı Candır, Hz. Ahmed, Muhammed, Mustafâ” başlığı ile düzenlenecek gecede takdim edilecek “Özel” “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri, Türkiye’den Doç. Dr.  İbrahim Kalın’a ve yurtdışından Rene Guénona veriliyor.

Doç. Dr. İbrahim Kalın toplumsal muhayyileyi merkeze alan yaklaşımları ile İslam’ın ele alınış şekline sunduğu kavrayıcı perspektif ve İslamofobia konusunda Türk İslam bakış açısını derinlikli olarak yansıtmış olduğu uluslararası düzeyde eserler ve akademik çalışmaları ile ödüle layık görülmüştür. Doç. Dr. İbrahim Kalın halen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü görevini yürütmektedir. Rene Guénon (1886-1951) (Abdülvâhid Yahyâ) bütün dinleri ele aldığı ve Batı medeniyetini her yönüyle tenkit süzgecinden geçirdiği eserleriyle, özellikle din, fikir ve sanat dünyasını derinden etkilemiştir. Guénon çağımızın en önemli Müslüman düşünürlerinden birisi olarak “Özel” “DOST” İslâm’a Hizmet Ödül” üne layık görülmüştür. Düzenlenen gecede, ödülü oğlu Abdülvâhid Yahyâ Guénon’a takdim edilecektir.

Yapmış oldukları çalışmalar ile İslâm’a hizmet eden Hz. Peygamber dostlarına vefâ göstermek maksadıyla 2005 yılında Türk Kadınları Kültür Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Cemâlnur Sargut’un öncülüğünde başlatılan “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülleri kapsamında bugüne kadar yurtiçinden ve yurtdışından 26 akademisyen, sanatçı ve fikir insanına “DOST” İslâm’a Hizmet Ödülü takdim edilmiş bulunmaktadır.

TÜRKKAD – Türk Kadınları Kültür Derneği ve KERİM Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından düzenlenmekte olan ve bu yıl 12. si gerçekleştirilecek ödül töreninde Dr. Ahmet Murat Özel “Hakîkat-i Muhammedî” konulu bir konuşma yapacaktır. Gece, ödüllerin takdim edilmesinin ardından Lâ Edrî Tasavvuf Mûsıkîsi Topluluğu tarafından verilecek olan konserle tamamlanacaktır.

Gecenin Sponsorları: Nefes Yayınevi A.Ş., Tuti Kitap, Yaratıcı Filmler.
Tarih: 25 Aralık 2015 Cuma
Yer: İstanbul Kongre Merkezi – Harbiye Salonu / İSTANBUL
Ödül Töreni: 19:00
Giriş: Ücretsizdir / Halka açıktır
Tel: 0216 359 40 91


Tweets

Facebook

Antoine de Saint-Exupéry, eserinde bir çocuğun gözünden büyüklerin dünyasını anlatıyor. Uzman Psikolog Merve Otçeken ise Küçük Prensi Okuma Rehberi’nde yetişkinleri kendi özlerini sorgulamaya teşvik ediyor.
#küçükprens
#merveotçekenakın
#antoniedesaintexupery
#tutikitap

#kitap #psikoloji #psikolog #tüyapkitapfuarı #kitapfuarı
...

View on Facebook

#Repost @okurveizler 'e teşekkür ederiz...
・・・
KİTAP:EMİN IŞIK~KİME KULSUN

Hepimiz Allah’a kulluk için yaratıldık ama kimimiz kulluğa devam ederken kimimiz de yoldan çıktı. Halbuki kulluk; bizim yaratılış gayemizdir,temel görevimizdir.

Biliyoruz ki nefsimize kulluğumuz tam olursa Yaratan’a kulluğumuz yarım olur. İçimizdeki nefsânî isteklerden kurtulmanın tek yolu ise sadece O’na (c.c) kul olmaktır.Sadece O'na kul olabilmek duasıyla... #kimekulsun
#eminışık
#tutikitap

#kitap #oku #tasavvuf #neokuyorum #kul #kitapağacı #insan #hayat #okumak #iyiakşamlar
...

View on Facebook

Adres

TutiKitap bir Nefesyayınevi markasıdır

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@tuti.com.tr+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92